Audiobooki stanowią bardzo przydatne w nauce języków obcych narzędzia

Książki do słuchania są coraz chętniej kupowanym prezentem. Ludzie kupują audiobooki na różne okazje. Jedni robią przyjemność bardzo zajętym ludziom, którzy lubią czytać, ale nie mają już na to czasu. Książki audio rozwiązują ten problem. Ich używanie jest jak słuchanie radia. To my decydujemy, kiedy będzie grać.

Audiobook możemy zabrać w podróż do szkoły, pracy, w długą podróż pociągiem. Elektroniczna książka do słuchania ma najczęściej postać pliku audio, mp3 albo wma. Spokojnie więc można z niej korzystać na powszechnych obecnie przenośnych urządzeniach.

E-book przydaje się w pracy, w szkole, na studiach. Korzystają z nich kursanci na zajęciach językowych. Poza plikami tekstowymi z czytankami, przedrukami z gazet e-book zawiera także różnego rodzaju ćwiczenia doskonalące i utrwalające poznane słownictwo, konkretne umiejętności. Na e-booku znajdziemy również ćwiczenia interaktywne, wykorzystujące nasze logiczne myślenie, umiejętność kojarzenia faktów, abstrakcyjne myślenie.

Audiobooki posiadają zwykle uaktualnienia, które można pobrać z Internetu. Dzięki nim za darmo zyskujemy kolejną partię ćwiczeń. Książki audio są więc ekonomicznym zakupeym. Kupując audiobooka, możemy mieć pewność dobrze wydanych pieniędzy. Nieważne, czy nabędziemy e-booka do nauki, pracy, czy rozrywki.