Categories
Kursy

Kursy online pozwalają zdobyć nową wiedzę i przydatne certyfikaty, dokumenty

W niektórych branżach ważne jest podnoszenie kwalifikacji. Od tego zależy, czy dana firma utrzyma się na rynku, czy dana osoba nie zostanie zwolniona albo czy otrzyma awans. Poza wykształceniem dzisiaj liczą się umiejętności, wiedza, które trzeba zdobywać cały czas, ponieważ świat zmienia się bardzo szybko, a konkurencja jest coraz ostrzejsza.

W umocnieniu pozycji na rynku pracy pomagają kursy zawodowe, np. kursy kosmetyczne, szkolenia z zakresu robienia makijażu, stylizacji paznokci. Jeśli chodzi o pracę biurową, przydają się kursy komputerowe i kursy językowe, choć język dobrze znać w każdej branży, a zwłaszcza takiej, w której ma się kontakt z ludźmi (czyli także w kosmetyce).

Drogą do zdobycia etatu może być również staż. Odbywają go absolwenci, czyli osoby, które ukończyły daną szkołę nie dawniej niż rok temu. Staż często staje się przepustką do posady na stałe. Podczas tego okresu wyrabiamy sobie opinię, przekonujemy pracodawcę, że jesteśmy wartościowymi pracownikami i warto dać nam szansę.

Poza stażem warto przechodzić różne szkolenia, kursy online, studia podyplomowe, które wyposażają nas w nowe umiejętności, praktyczną wiedzę, kwalifikacje, uprawnienia. Część kursów organizowanych jest za pieniądze unijne, więc nie trzeba za nie płacić.

Poza tym Unia Europejska może sfinansować niektóre drogie kursy zawodowe, np. prawo jazdy i świadectwo kwalifikacji na przewóz osób.