Categories
Pomoc w pisaniu prac

Prace licencjackie a pisanie prac magisterskich

Czy to duża różnica pisać pracę magisterska czy licencjacką?

Już samo pisanie prac licencjackich powinno być wskazówką dla studentów, jak postępować w przypadku starania się o tytuł magistra. Nie mniej jednak, nawet absolwentom sprawia to duże trudności. Prace licencjackie i ich obrona formalnie nie różnią się prawie niczym od prac magisterskich. Co więcej jest, to czas w trakcie którego możemy zorientować się na co warto zwrócić uwagę oraz czego się wystrzegać.

Pisanie pracy magisterskiej niewiele różni się od pisania pracy licencjackiej. Ten kto pisał licencjat będzie miał łatwiej z napisaniem pracy magisterskiej.

Kto pyta promotora nie błądzi

Gdy student podchodzi do napisania swojej pracy licencjackiej, bardzo przydatne powinny okazać się dla niego konsultacje z promotorem.

Promotor to osoba doświadczona, która swoimi radami może nakierować nas na odpowiednią drogę. Dlatego nie należy bagatelizować takiej formy pomocy oraz być w stałym kontakcie. Jest to tak samo istotne w trakcie studiów magisterskich.

Kto pyta nie błądzi – zasada stara, jak świat, niestety mało kto o niej pamięta, lub nie chce nawet korzystać. A szkoda, tym bardziej, że studenci prawie zawsze już we wstępie swoich prac licencjackich, potem magisterskich dziękują swoim promotorom, często nie wiedząc nawet za co. Jeśli chcemy mieć pewność, że zebrane przez nas materiały, nasza analiza, badania są poprawne, a co za tym idzie praca spotka się z przychylnością komisji warto byłoby zaczerpnąć zdania naszego promotora.